Nedělní chovatelská setkání, tzv. burzy

Pravidelně jezdíme na chovatelská setkání, tzv. burzy. V některých termínech míváme stánek ePapousek i na dvou burzách současně. Prodáváme zrniny, směsi zrnin, granule a dokrmovací směsi pro papoušky, chovatelskou literaturu, kalendáře, filmy a různé chovatelské pomůcky (vitamíny a minerály, hračky pro zvířata...). Přímo z auta prodáváme zrniny a směsi zrnin ve větším balení v pytlích i zrniny rozvažované.

1. neděle v měsíci
7.00–10.00 h

Hodonín

Všeobecná chovatelská burza Hodonín se koná na bývalém vojenském vodním cvičišti. Pořádá ZO Českého svazu chovatelů v Hodoníně, web: www.chovatelehodonin.cz.

2. neděle v měsíci
5.00–10.00 h

Přerov

Setkání chovatelů na výstavišti v Přerově. Web: www.setkanichovatelu.unas.cz.

Zpravidla
3.neděle v měsíci
6.00–12.00 h
červen, červenec, srpen: 8.00–12.00 h

Ostrava
Černá Louka

Ostravské FAUNA TRHY na výstavišti Černá Louka v Ostravě. Web: www.faunatrhy.cz.
Termíny do konce roku 2015: 23. 8. 2015 (4. neděle v měsíci!), 20. 9. 2015, 11. 10. 2015 (2. neděle v měsíci!), 15. 11. 2015, 13. 12. 2015 (2. neděle v měsíci!).

3. neděle v měsíci
5.00–10.00 h

Kroměříž

Pravidelné prodejní výstavy drobného zvířectva a okrasného ptactva na výstavišti Floria v Kroměříži.
Web: www.vystavistefloria.cz.

4. neděle v měsíci
6.00–10.00 h

Týniště
nad Orlicí

Ptačí trhy v Týništi nad Orlicí pořádá ZO Českého svazu chovatelů v Týništi nad Orlicí v areálu chovatelů na adrese V. Opatrného 10, 517 21 Týniště nad Orlicí. Web: www.chovateletyniste.cz.

Náš stánek. Foto: Luboš Šefčík

Chovatelské setkání je vlastně prodejní trh, kde můžete přímo od chovatele zakoupit vytoužené zvířátko: papouška, štěňátko, koťátko a jiné. Na těchto tzv. burzách koupíte za výhodné ceny krmení pro své domácí miláčky (zrniny, granule a další), různé chovatelské pomůcky (klece, krmné misky, vitaminové doplňky, košíky, hračky pro zvířátka) a také chovatelskou literaturu (časopisy, knihy, videokazety). Burzy u nás mají velkou tradici a jsou pro chovatele místem pravidelného setkávání. Pro každého chovatele je svátek, když se setkává s přáteli zapálenými pro chovatelskou zálibu.

Náš tip

Stránka Burzy na webu www.amadina-gouldove.com Zajímavý reportážní seriál o chovatelských setkáních najdete na webu www.amadina-gouldove.com. V článcích najdete: místo a čas konání jednotlivých burz, kontakty na pořadatele, odkaz na webové stránky (pokud existují), fotografie z akce, informace o prostředí na burze, rozsahu akce, občerstvení, parkování a mnoho dalšího.

Miroslav Lifart v úvodu seriálu (u článku Ptačí trh Uherského Hradiště) píše: „Sám jsem poměrně častým návštěvníkem různých ptačích trhů a proto jsem se rozhodl alespoň některé z nich na těchto stránkách přiblížit. Vede mne k tomu především úmysl seznámit začínající chovatele s jednou z možností jak (kde) si ptáky pořídit. Rozhoduje-li se začínající chovatel kterého opeřence si pořídí, má na burze povětšinou velký výběr, vidí široké spektrum chovaných druhů, dostane se do osobního kontaktu s chovateli, přičemž ti seriózní rádi poskytnou k chovu různé informace, na stejném místě si pak může pořídit i kvalitní krmení a další maličkosti k chovu ptactva nezbytné.“