Papouščí drby

Ztracený papoušek řekl veterináři svou adresu

květen 2008

Papoušek šedý, ilustrační foto.Papoušek šedý, ilustrační foto

Vrátit ztracené domácí zvíře zpátky domů nemusí být vždy tak složité. Své o tom ví japonská rodina, které před dvěma týdny ulétl papoušek Josuke. Za pár dní ho veterináři donesli až do domu.

Africký šedý papoušek ulétl z klece v domě svých majitelů Nakamurových v japonském městě Nagarejama poblíž Tokia. Policie ho sundala ze střechy jednoho ze sousedních domů a odvezla na svou stanici.

"Papoušek s námi nekomunikoval a druhý den jsme ho odvezli na veterinární kliniku," popsal místní policista stanici CNN.

"Mezi svými" se papoušek po pár dnech osmělil a s veterinářem si začal vykládat. "Jsem pan Josuke Nakamura," představil se papoušek a nakonec, jak byl naučen, odříkal lékaři i přesnou adresu svých majitelů.

Josuke si evidentně lépe rozuměl s veterinářem než s policií. "Snažil jsem se k němu chovat přátelsky, ale on mě naprosto ignoroval," postěžoval si policista.

Rodina Nakamurových podle policie učila svého papouška vyslovit své jméno a adresu asi dva roky právě pro případ, že by se jednoho dne ztratil.

Zdroj: http://idnes.cz/